Послуги
 
Законодавство
 
Юридична консультація
 
Контакти
 
Статті
 
АДМІНІСТРАТИВНІ СПРАВИ юридична фірма Харків
МАЙНОВІ СПРАВИ
 
ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ
 
 
Сімейні справи
 
КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ
ЗЕМЕЛЬНІ СПРАВИ Трудові справи ДТП
     
     
 
РОЗДIЛИ  
 
  Послуги
 
  Законодавство
 
  Юридична консультація
 
  Контакти
 
  Статті
 
(093) 617-03-95
Головна »

Готуємося до звільнення?

04.03.2008


    

 Готуємося до звільнення?      До того як приступити до аналізу даного, морально неприємного, юридичного аспекту, хотів би відзначити що поради наведені в цій статті можливо допоможуть підприємствам не захлинутися, залишитись життєдіяльності в процесі реорганізації та зменшення обертів. 

     У зв'язку з кризою багато керівників приватних компаній змушені замислюватися про скорочення своїх обертів. Дане скорочення фактично означає примусове скорочення штату співробітників їх звільнення. У зв'язку з чим керівникам підприємств можливо буде цікаво яким чином підготувати підприємство і мінімізувати супутні проблеми. 

      Спочатку треба звернути увагу на питання приведення в порядок посадових обов'язків і функцій персоналу. Це стосується кожного працівника окремо, не варто об’єднувати обов'язки за якоюсь ознакою, наприклад: менеджери. Намагайтеся чітко висловити обов'язки кожного співробітника. Після того, як буде сформульовано коло обов'язків їх бажано відобразити в трудовому договорі. 

      На цьому підготовчий процес не закінчується. Необхідно призначити відповідального за дисципліну (таке призначення може носити характер особистої прохання та не розголошується) 

      Подивимося, що у нас виходить: підприємство уклало договір з кожним співробітником і періодично, шляхом складання актів, фіксує дисциплінарні проступки співробітників. Про існування даних актів не обов'язково повідомляти працівникові. Працівникові тільки потрібно нагадати (бажано в присутності співробітників) у разі дисциплінарного порушення, припустимо запізнення, потрібно писати пояснювальну записку, це дозволить уникнути порушення ч.1 ст. 149 кодексу України за роботу «До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення». Якщо ж працівник писати пояснення не буде, це не страшно, головне попередити. 

      У зв'язку з тим, що трудовий договір який ви укладете з працівником буде нести для нього формальний характер. Багато хто не звернуть увагу на пункти типу: Передача підготовлених документів у відділ ... .... Здійснюється тільки після письмового візирування прямого керівника. Таким чином, в залежності від специфіки підприємства, на руках у роботодавця з'явиться істотні докази порушення трудового договору. 

      Коли ж буде прийнято неприємне рішення про скорочення персоналу, можна переходити до переговорів. Керівник запропонує співробітнику (пояснивши йому при цьому проблеми що склалася на економічному ринку ситуації) мирно розлучитися, а в разі закінчення кризи знову об'єднатися для досягнення спільних цілей. Добре якщо вдасться досягти згоди і буде обрана прийнятна форма звільнення за власним бажанням або в крайньому випадку за згодою сторін. Якщо ж працівник не захоче погоджуватися, на цей випадок ви будете змушені вказати на існуючу небезпеку звільнення за порушення трудової дисципліни, або порушення умов трудового договору. Більш того хотілося б відзначити що у випадку правильного складання документів дисциплінарного характеру це буде і є абсолютно законним способом звільнення.

 

вернуться в раздел... 
Готуємося до звільнення?
04.03.2008
Готуємося до звільнення?
04.03.2008
Скупий платить двічі
04.03.2008
 
 
ПОСИЛАННЯ  
 
  Юридична консультація
 
  Реєстрація, ліквідація підприємств
 
  Реєстрація інвестицій
 
  Ліцензування, сертифікація
 
  Абонентське обслуговування
 
  Захист в судах
 
  Захист прав споживачів
 
  Зовнішньоекономічна діяльність
 
  Юридична фірма
 
  Юридична компанія
 
ПАРТНЕРЫ
 
@ 2009-2021 юридичні послуги: urkon.info